Monitoringsteam blikt terug én kijkt vooruit

0 1758
27 mrt

Vanmiddag kwamen in Schaphalsterzijl onze vrijwilligers van het monitoringsteam samen met de ecologen van de waterschappen Hunze en Aa's en Noorderzijlvest. Ook Hendry Vis van bureau VisAdvies was van de partij.

Doel: de uitkomsten van de visstandmonitoring van het najaar 2017 bespreken en de planning voor het najaar van 2018 doornemen.
Anders dan in andere delen van het land, voeren wij het vanuit Europese regels verplichte onderzoek naar de visstand in onze wateren zelf uit met een eigen monitoringsteam waar ook 3 van onze beroepsvissers deel van uitmaken.

Vergis je niet: dit is voor ons belangrijk werk. De uitzet van karper bijvoorbeeld, is wat betreft aantallen en keuze van de wateren mede gebaseerd op de uitkomsten van de onderzoeken die ons team in de afgelopen jaren heeft uitgevoerd.

Hennie Huttinga was vanaf de start van het monitoringsteam (meer dan 10 jaar geleden) een van de meest bevlogen medewerksters.
Helaas is ze nu gestopt. In het monitoringsteam is weer plaats voor enkele vrijwilligers. We monitoren vanaf september tot eind oktober.
Interesse? Mail naar info@vissen.nl.
Een goede visherkenning is nodig, evenals tijd overdag. Wij zorgen voor de rest.
Gerelateerde berichten
Facebook reacties

Om u de beste gebruikerservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons cookiebeleid.

Om u de beste gebruikerservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons cookiebeleid.